Květen 2009

Jak jsem se měla

30. května 2009 v 22:56 | Mili |  Novinky
Tak teda jsme bydleli v hotelu Sasanka. Pokoje i zařízení vypadalo jak z roku 5. Hned jak jsme přišli měli jsme hnusnej nechutnej oběd a pak jsme nasedali do vlaku a jeli jsme na Štrbské pleso. Bylo tam krásně romanticky...Mimochodem mně spolužák začal mlátit ručníkem, ručník jsem chytila a hodila se na postel, a on mně z postele stáhnul na zem, kde jsem pár minut zůstalaneovládatelně se smějíc. Doslova ROFL. Druhej den jsme jeli zase na vlak, pak na pozemní lanovkua pak čtyřhodinová chůze se zastávkami. Dvě konkrétní zastávky byli Rainerova chata kde byl vtipný nápis :,, Drazí kuřáci, své ohořky neodhazujte na zem ale snězte . Jsou z celé cigarety nejchutnější . Vaše rakovina, " a taky Zámkovského chata. Tam jsem si požádala o razítko xD Konečně jsme vyšli na Skalnaté pleso, přičem jsme 4x přešli kolem sněhu. I jsem ho držela. Cesta na Skalnaté pleso byla kamenistá, úzká, a na jedné straně byl strmý sráz pokřytý kosodřevinou. Bylo hezky vidět kudy jela lavina. Brrr. Při Skalnatém plese jsme byli tak půlhodinky ( jak-kdo, každý přijel jindy. Já jsem byla někde v středě a půlhodiny jsem jela sama prázdnou krajinou!) a jeli jsme na kabínkovou lanovku! Páni, jak jsme vřískali! Jak jsme odcházeli ze stanice, vypadalo to jak skok do prázdna! Na přechodné stanici, kde jsme vystupovatneměli, jsme my moudré s kámoškama vystoupili a znova nastoupili! To byla sranda xD Pak jsme byli užjen v Popradě , v muzeu a v botanické zahradě. V muzeu byli vypchatá zvířata,vrátaně sivného vlka , který ceřil zuby a já na něj začala vrčet xDTaky tam byla kočka divá, jelen, divá svině , kamzík, svišť atd. To by bylo asi vše. MImochodem se mi rozpadávají boty po té 4 hodinové chůzi. Tak to je fakt vše.

Loučí se s váma
Mili!

Omluva

29. května 2009 v 14:28 | Aja98 |  Novinky
Omlouvám se že sem nic nepíši ale to víte škola,navíc je na pc poslední dobou nuda protože Mili a kiiki sou pryč xD no takže nevím ale už myslím že zbývá 100 kč a budu mít na Barbara i Rascala!!

Loučím se na dobu s ranchem

24. května 2009 v 21:07 | Mili |  Novinky
je to tak, zítra odjíždím. Jdu do tatranské Lomnicea vrátím se v pátek. Žádného koníka sebou neberu. Radila jsem se s Ajou, a shodli jsme se, že by se mu mohlo stýskat po kamarádech na ranchi, a nemusel by změnu prostředí dobře snášet. A ještě je tu Planeta opic ( tj moji spolužáci). Ti by ho pořád převraceli hoře nohama atd... Bude se mi po nich stýskat. Ale on to beze mně už přežijou. Šak se vrátím. Slibuji, že se budu snažit aby jsem nespadla z lanovky a nezdelomovala Tatry... Tak se mějte krásně a pište básně...To nemusíte. Hlavně ať se koním i vám daří!

Loučí se s vámá cestovnou hořečkou nakazená
Mili!

Arabská hodina nastala...

20. května 2009 v 15:56 | Mili
Tak jsem pro vás vyhledala obrázečky Breyerů plemene Arabský pln. Snad se budou líbit!
Úžasnej Azhárek...
Tahleta klisnička se mi mocinky líbí...
Koník na postoji Khemosabiho! Mám pocit že to je jeden z těch vánočních koní...
U popisu bylo ,,Proud arabian Mare" Docela hezká klisnička
Proud Arabian Stallion! MOc hezký!!!
No přeci krásnej Polaris!
Tento model se nazývá Sham! Moc se mi líbí!

To by bylo vše..Ještě něco takového můžu napsat, jestli se vám to líbí!

Loučí se s váma
Mili

Připouštění!(19.5.09)

19. května 2009 v 19:35 | Aja98 |  Co jsme dělali
Dneska jsme připouštěly Polarise se Sandy!Bylo by to jejich první hříbě které by se narodilo v česku ačástečně by bylo vyrobeno v česku(ale bylo by od Breyer)No ale dofejnme že je Sandy oplodněná chvilku chci počkat a pak zajdem k veterinářce ;-) zatím to vypadá dobře připouštění bylo super!!POlaris byl před tím neklidný pořád se vzpínal a Sandy vyjímečně také..Poli má elegantní pohyby!
Vypadá to dobře!!
pouze ilustrační foto


Návštěvnost za minulý týden (11.5. 2009 - 17.5. 2009)

18. května 2009 v 13:53 | Aja98 |  Novinky
Takže návštěvnost:
Pondeli: 15
Utery: 20
Streda: 9
Ctvrtek: 16
Patek: 26
Sobota: 29
Nedele: 30

Celkem: 145

Podle mě dobrá pokusíme se psát více článků aby bylo návštěvnosti třeba krapátek víc ;-)
ale ta středa ta mě celkem zklamala ale to je fuk já mám vždy ve středu také málo času
Dneska možná napíšu nějaký článek uvidímeeee

17.5.09-Dneska jsme hodně pracovali!

17. května 2009 v 19:32 | Aja98 |  Co jsme dělali


Dneska jsem požádala tátu jestli by mi nedal nějaká prkna!A na co ???Na naší sedlovnu!!
Zítra nebo příští víkned jí chci dodělávat zatím tam máme jen stěny xD a když to viděla mamka tak mi dala šuplík a já si z toho něco odmontovala tak to bude taká mini stáj :-)) jinak breyery jsme již přestěhovaly a již máme takový polo box a polo ohradu xD pro klisny s hříbaty klisničky si hezky vyhovují.
Poslední dobou sem na ranchi hodně mákla xD
Jo a další zpráva!!
MOŽNÁ NA FD SPÍŠE POJEDU!!!
Táta se mě optal co chci k narozkám....
odvoz bych měla a řekla bych si o:lístek nebo prostě o to že bych jela na FD,pak takovou tu breyer panenku Ashley a o nějaký peníze abych si na FD něco vybrala ale mohla bych si to rozbalit až o nejbližší termín k narozkám co budu doma(termín kdy mám narozky jsem na koňském táboře)
DRŽTE PALEČKYY!!!


2009-Ještě plánuji(BH)

16. května 2009 v 15:15 | Aja98 |  Novinky
Barbaro-už mám objednáno :-) je to Thoroughbred
O Idocuse si řeknu dědovi a babičce k vánocům je to hannover
Rascal-Možná si na něj našetřm a objednám si ho s Barbarem je to Mustang
Bandáže a podsedlovky-o ty si řeknu strejdovi k Vánocům
Activity Kits-O to si řeknu také strejdovi k vánocům jelikož mi vždy kupuje něco na vyrábění xD
Možná ještě nějakýho k Vánocům od rodičů přemýšlím Eartha a pak ještě musím něco koupit Mili

Anketa!!

15. května 2009 v 17:31 | Aja98
Takže možná bych si na nějakého našetřila ale na kterého?
RASCAL
IDOCUS
THEE DESPERADO
HLASUJTE V ANKETĚ POD ČLÁNKEM A KDO SE NEBOJÍ TAK AŤ NAPÍŠE DO KOMENTŮ KOMU FANDÍ!!

Přestavba

12. května 2009 v 17:33 | Aja98 |  Co jsme dělali
 Fotka mého králíka Wendulky se Stelou a Footloosem
Hlásím se z ranche shimmer!
-Přestavujem stáj pro breyer kvůli prostoru je přesunujem jinam a tam kde byli teď bude pohodlná¨stáj pro klisny s hříbaty
-Breyeři to tam mají super!Skutečné seno dám jim tam i skutečné piliny/hobliny nebo jak se tomu říká xD a maj to tam černobíle sladěný(černá miska na jídlo a na pití,stoleček na věci třeba jako jablíčko,mrkvičku,kartáče atd..)
-Mají tam i svou stěnu na kokardy :-)
-Moc se jim tam líbí
-Box na klisny s hříbaty jsme vymyslely dneska takže se na něm zatím nezačlo ale plánujem ho ale nejdřív sme si myslely že by tam byla sedlovna ale na tu najdu místo jinde

Fotky Polarise od lišky :-))

9. května 2009 v 12:19 | Aja98
liška mi poslala nějaká Fota Poliho z návštěvy ranche ohája svá fota nemám jelikož máme rozbitou nabíječku na foťák tak tady jsou:
Za křoviskama
V jahodách
V jahodách
U tulipánů
Na klouzajděěě

Prosím ohodnoťte do komentů


Domiho první den na ranchi

7. května 2009 v 21:27 | Mili |  Co jsme dělali
Sice přišel v úterý ale dávám to sem až teď. Dávám slovo Domimu.

Z mého dlouhého spánku mně vytrhlosvětlo. Doteď jsem byl pečlivě zabalený v papíru. Někdo mně chytil do ruky a nesl do jiného pokoje. Tam mně položili na stůl. Byltam jeden milej hřebec. Ani jsme se nestihli pořádné seznámit,dali mně do stáje. Byl jsem tam tak dvě hodiny , pak mně vyndali zabalili do něčeho bílého a vložili do černé tašky. Asi půlhodinu mné nepříjemně nadhazovalo. Pak jsem znovu uviděl světlo. Dali mně zase do stáje ale do jiné. Nebyla tam podestýlka a bylo jasné, že mně nečekali. Pak jsem usnul. Ránomně probudila vůně ovsa. Ňáká dívka mi donesla snídani´. Pak mně vyvedla ven a šel jsem rovno do výběhu. Byl tym jeden flekatej hřebec a flekatá klisna, jedna bilá klisna a černé hříbátko. Zamířil jsem k hřebci. Ten mi naznačil ,že on je tu vůdcem a nebyl na mně vůbec milej. Tak jsem se potloukal po výběhu sám.Zase přišla holka a zavedla mně do stáje. Už tam byla krásně měká podestýlka. Dala mi mrkvičku a odešla. Hodinu jsem stál v boxe a nudil se. Pak zase přišla holka, dala mi sedlo i uzdečku a vedla mné do jízdárny. Procvičila se mnoudrezuru a pak jsem znovu šel do výběhu. Flekatej hřebec tam nebyl. Klisny tam ale byli a byli milé, chtěli aby jsem byl vůdcem já. Když se vrátil Flekatej hřebec, klisny mu jasně dali najevo že teď jsem tam vůdcem já a že ho nebudou poslouchat. On se urazil ale podvolil. Tak jsem tam teď vůdecm já. Hezký úspěch na první den.

Schleich Andalusan Domi von Navan

7. května 2009 v 15:48 | Mili |  schleich
Jméno-Domi von Navan
Potomci-xxxxx
Rodiče-Lerno a Flamenca
Povaha-rozený vůdce stáda, temperamentní ale poslušný
Plemeno-Andaluský kůň
Oblíbenost-10/10
O něm-dostala jsem ho od kámošky Viki jako pozdní vánoční dáreček.
Fota-(jak už jsem pár krát řekla, okopíruj a seš mrtvej )
Nožičky!
Ta plynulá změna barvy a jemné grošování...♥♥♥
Zase nožičky....
Trošku mázlé...
Zase mázlé :(
:-* ♥♥♥
Dvoubarevný ocásek...

Nový přírusteka návštěva ranche Viky

6. května 2009 v 15:58 | Mili |  Novinky
Včera jsme byli na návštěvvě u mé kamarátky Viki. Má taky ranch , kdyby sjte se chtéli kouknout tak TADY
ale moc toho nepřidává, protože ona se tak často na PC nedostane. Tak teda jsme byli u ni a já od ni dostala krásného koníka! Měl to být vánoční dáreček ale protože jsme se k nim dostali až teď. Tak jsem teda dostala úžasného Andaluského hřebce Schleich! Taky jsem k ní donesla Cherry. VCiki se divila jak je malunká , ale nevadí. Pokecala si s jejím TWH Schleichem. Andalusan byl zatím v její stáji, protože, chudáček byl v papíru půl roku. Bylo u ní velkásranda. Mamka byla z Andalusana uchvácená! A já taky, protože jsem si ho už dlouho přála!!! Napíšu o něm článek do rubriky naši koně, ale až když budu mít fotky. Tak to je vše , pá!